Telefonlarınızla Tuvalete Girmeyiniz

aLa     03-05-19     Mobil Chat, Sağlık     Telefonlarınızla Tuvalete Girmeyiniz

Değerli üyelerimiz bu yazıyı dikkate alınız. Sağlığınızı düşünüyorsanız telefonlarınızla veya tabletlerinizle tuvalete girmeyiniz, Kalbiminsesi.net siz değerli okurlarımız için araştırarak bu yazıyı yayınlamayı kendimize borç bildik, lütfen bu uyarıyı kulak arkasına atmayınız. Sağlıklı yaşamlar için kendinize dikkat ediniz.
İngiltere’de bulunan Surrey Üniversitesi’nde Mikrobiyoloji öğrencileri, geçtiğimiz yıl cep telefonlarını yakından inceledi. Cep telefonlarında tuvaletlere oranla 18 kat daha fazla bakteri bulunduğu ortaya çıktı. Üniversiteden Doktor Simon Park, cep telefonlarının iletişim amacı olmasıyla birlikte kullanıcılarının kişisel izlerini de taşıdığını belirtti. Ve cep telefonları üzerinde birçok bakterinin varlığını farketti. Cep telefonlarında tuvaletlere oranla 18 kat daha fazla bakteri bulunduğu ortaya çıktı. Üniversiteden Doktor Simon Park, cep telefonlarının iletişim amacı olmasıyla birlikte kullanıcılarının kişisel izlerini de taşıdığını belirtti. Yani telefonlara yiyecek ve içeçekler de bulaştırılıyor. O nedenle bu bakterilerin içerisinde gıda zehri içerenler de bulunuyor. Uzmanlar, cep telefonu temizliğine özen gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi. Cep telefonunuz parçalara ayrılabiliyorsa, yine 3 ayda bir telefonu kapattıktan sonra en ince parçalarına kadar ayırmalısınız. Bataryayı pamuk ya da toz önleyici mendil ile temizledikten sonra, kart yuvası ve diğer ayrıntı bölgeleri kulak çöpü ya da kullanılmamış diş fırçası yardımı ile temizleyebilirsiniz.
Umuyoruzki bu yazıyı okuduktan sonra daha dikkatli hareket edeceksiniz, her şey sizlerin daha sağlıklı bir yaşam sürmeniz için yapılmaktadır.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yorumlar (4 Yorum)

    güzel bir paylasim tesekkürler

    Paylasım Gercektende Cok Güzel Ama Turkiyede Özellikle Genel Yasantımıza Baktıgımız Zaman Kalbalıgın Yani İş Ortamında Ozellıkle Kalabalık Olan Yerlerde Kesınlıkle bu Durumu Dıkkate Alamıyoruz Malesef Aslında Yapılmayacka Bır Durum Degıl Ama Toplumumuz Bu Ve Buna Benzer Saglık Acısından Onemlı Konuları Gercektende cok Ihmal Edıyor. Ama Burada Bunu Paylasmanız Gercektende Cok Hoş Sonucta Bir Kişi 1o Kişi 10 Kişi 100 Kişi Demektir:) Emegınıze Saglık.

      İnsanları bazı konularda bilgilendirmek gerçekten çok güzel bir duygu, bazı konuları gözardı etmemek gerekir. Asıl ben teşekkür ediyorum bu güzel yorum için Erkan 🙂

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?